KONSER ORGANİZASYON

Anasayfa >   KONSER ORGANİZASYON

KONSER ORGANİZASYON

Konser Merkezi kurucusu Benjamin Kaya'dan, konser organizasyon düzenlemenin en önemli beş anahtarı.

''Konser organizasyonu düzenlemenin beş anahtarı''

Müzikal bir etkinlik nasıl organize edilir? Geliştirmek için hangi unsurlar dikkate alınmalıdır? İzlenecek adımlar nelerdir?

Bir konser organizasyonu, sanatçının sahne aldığı andan çok daha fazlasıdır. Bu anın başarılı olabilmesi için, öncesinde ciddi bir çalışma yapmak gerekir. Bu çalışmalar sahne arkasında olup, pek görünmese de, iyi bir sonuç alabilmek adına oldukça önemlidir.

Bir konseri düzenlemenin en önemli beş anahtarı nelerdir?

Konser, aşamalarıyla nasıl düzenlenir?

1.Pazar analizi 

Kültürel konser etkinlik piyasası ve pazarı çok spesifik özelliklere sahiptir. Konser organizasyonu maddi bir gelir elde etmek için yapılıyorsa, objektif olarak sonucunu kesin görmek pekte mümkün değildir. Tüm giderlerin doğru bir şekilde kapsamlı hesaplanması önemlidir.

Piyasa analizi için, arz ve talep, kitle profili, pazar segmentleri ve güncel müzik trendlerine dikkatlice incelenmelidir.

2.Proje tasarımı 

Eğer yapmayı planladığınız konser organizasyonu için sponsor veya reklam desteği almak istiyorsanız öncesinde iyi bir sunum hazırlamanız gerekir. Hazırladığınız sunumda etkinliğin içeriğini ve tüm detaylarını açıkça ve anlaşılır bir şekilde anlatmalısınız.

 Konser tarihi başarılı bir sanatçı organizasyonu için oldukça önemlidir. Seçilen tarihte yakın çevrede başka önemli bir etkinlik var mı? Ulusal olarak kabul görmüş özel gün, bayram, sınav, derbi maçlara denk geliyor mu bunlara dikkat etmek gerekir.

3.Sanatçının belirlenmesi 

Ücretli konserler, belediye konserleri, kurumsal organizasyon, festival konserleri, özel gün veya kutlama organizasyonlarında süreç hep aynı işler.

Sahne alması planlanan sanatçının menajeriyle temasa geçilir, sanatçının tarih müsaitliği, bütçesi, konser şartları konuşulur. Tüm şartlarda mutabık kalınması halinde ise bir sözleşmeyle anlaşma tamamlanır.

Daha sonraki aşamaya gelindiğinde, belirlenmiş sanatçının sahne teknisyeni ile görüşülüp, teknik rider istenir ve bu doğrultuda, talep edilen tekniğe uygun ses, sahne, ışık ve LED sistemi kurulumunu eksiksiz sağlayabilecek bir firmayla anlaşmaya varılır.

Muhteşem bir konserin ve görsel şovun arkasında, kusursuz ses, sahne, ışık sisteminin yanı sıra, işinde uzmanlaşmış başarılı bir ekibinde yer alması gerekir.

4.Etkinlik için yasal izinler 

Konser organizasyon düzenliyorsanız, etkinliği yapmayı planladığınız yerin eğer müzik ruhsatı yoksa, il ise valilik ilçe ise kaymakamlığa başvurarak yasal izin almanız gerekir.

Konser sigortası;

İsterseniz doğal afet, deprem, su baskını gibi durumlar için " konser iptal sigortası" düzenlenerek doğabilecek zararların telafisi ile ilgili önlem alınabilir.

 

5.Etkinliğin tanıtımı 

Etkinliği tanıtmak için, iyi bir iletişim ve pazarlama stratejisi oluşturun ve daha sonra güzel bir afiş tasarımı yaparak, sosyal medya ve billboardlar ‘dan hedef kitleye ulaşmaya çalışın.

Bizimle tüm sanatçılara hızlı ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Konser Merkezi, sanatçı etkinlik ve konser organizasyonu konusunda deneyimli ekibimizle sizlere en iyisini sunmak için burada. Şirketimiz açık, kapalı mekanlarda, festival organizasyonlarında muhteşem konserlere imza atmıştır. Konser Merkezi Türkiye’nin dört bir tarafına hizmet sunarak, sizlere çok daha fazlasını vaat ediyor.

Konser Merkezi, kurumsal organizasyon ve talepleriniz doğrultusunda sanatçı konser organizasyonu alanında detaylı bir planlama oluşturup, alternatif seçeneklerle birlikte tarafınıza en kısa sürede dönüş yapar.

Konser Merkezi Kurumsal Organizasyon ve Faaliyet Alanları

 • Sanatçı Temini
 • Konser Organizasyonları
 • Sanatçı Organizasyonları
 • Sunucu ve Moderatör temini
 • Dj Temini
 • Festival Organizasyonları
 • Otel Sanatçı Organizasyonu
 • Kurumsal Bayi Toplantıları
 • Bahar Şenlikleri Organizasyonu
 • AVM ve Açılış Organizasyonu
 • Stund-UP Gösteri Organizasyonu
 • Yılbaşı, Bayram ve Özel gün Etkinlikleri
 • Kuruluş Yıldönümü ve Kutlama Org.
 • Ulusal Haber ve Basın Danışmanlığı
 • Çekim, Montaj ve Reji Ekibi
 • Ödül Törenleri Etkinliği
 • Söyleşi Panelleri
 • Ses,Sahne,Işık ve Görüntü sistemleri
 • Event Sunum Ekipmanları
 • Sahne Dekor Tasarım
 • Şirket içi Kurumsal Organizasyonlar

Konser Organizasyon,Sanatçı Menajerliği,Sanatçı Konser İletişim,Konser Ses Sahne Işık Sistemleri,Konser Organizatörlüğü,Sanatçı Organizasyon,Dj organizasyonu,Açık Hava Konser Organizasyon,Otel Sanatçı Organizasyonu,Kurumsal Konser Organizasyonu,Konser Organizasyonları,Bar-Disko Konser Organizasyonu,Konser Organizasyonu Yapmak,Konser Organizasyonu,Sanatçı Menajerlik Şirketleri,Sanatçı Konser Organizasyon,Konser Organizatörü,Konser Organizasyon şirketleri,Konser Nasıl Düzenlenir,Kurumsal Konser Organizasyon Şirketleri,Kutlama Konser Organizasyon,Biletli Konser Organizasyon,Konser Organizasyonu Nasıl Yapılır,Konsere Sanatçı Çağırmak,Sanatçı Organizasyonu,Avm konser organizasyonu,Kurumsal Organizasyon Şirketleri,Kurumsal Organizasyon,Sanatçı Menajer Numaraları,Ünlülerin Menajerleri İletişim,Menajerlerin Telefon Numaraları,Müzik Menajerleri,Sanatçı iletişim Numaraları,Menajerlik Firmaları,Müzik Menajerlik Şirketleri,Müzisyen Menajerlik Şirketleri,Müzisyen Menajerleri,Müzisyen Menajerlik,Sanatçı Menajerlik Şirketleri

#konser organizasyonları #konser organizasyonu yapmak #konser organizasyonu #konser organizatörlüğü #sanatçı menajerlik şirketleri #sanatçı organizasyon #sanatçı konser organizasyon #konser organizatörü #konser organizasyon şirketleri #sanatçı konser iletişim #konser nasıl düzenlenir #kurumsal konser organizasyon şirketleri #kutlama konser organizasyon #açık hava konser organizasyon #biletli konser organizasyon #konser ses sahne ışık sistemleri #konser organizasyonu nasıl yapılır #konsere sanatçı çağırmak #sanatçı organizasyonu #otel sanatçı organizasyonu #avm konser organizasyonu #kurumsal organizasyon şirketleri #kurumsal organizasyon #kurumsal konser organizasyonu #sanatçı menajer numaraları #Ünlülerin menajerleri iletişim #Menajerlerin telefon numaraları #müzik menajerleri #sanatçı iletişim numaraları #Menajerlik Firmaları #Sanatçı Menajerliği #Müzik Menajerlik şirketleri #Müzisyen Menajerlik Şirketleri #Müzisyen Menajerleri #müzisyen menajerlik #sanatçı menajerlik şirketleri

Konser Afişlerimizden Bazıları

BLOG
Konsermerkezi.com - 2016 © Her hakkı saklıdır.
DETAY Ajans İşbirliğiyle, Konser Merkezi Bir Benjamin Kaya oluşumudur.
Borderless